• Yeşilyurt Belediyesi Balon Tenis Kortu’nda Okullar Arası İl Şampiyonası Heyecanı Yaşanıyor
  Yeşilyurt Belediyesi Balon Tenis Kortu’nda Okullar Arası İl Şampiyonası Heyecanı Yaşanıyor
 • Çınar, Yeşiltepe’deki Aile Danışmanlık ve Spor Merkezini İnceledi
  Çınar, Yeşiltepe’deki Aile Danışmanlık ve Spor Merkezini İnceledi
 • Çınar, Gündüzbey Şehit Levent Coşkun İlk Ve Ortaokuluna Spor Malzemesi Desteğinde Bulundu
  Çınar, Gündüzbey Şehit Levent Coşkun İlk Ve Ortaokuluna Spor Malzemesi Desteğinde Bulundu
 • Orduzu Gençlik Ve Spor Kompleksi Uluslararası Müsabakalara Ev Sahipliği Yapacak
  Orduzu Gençlik Ve Spor Kompleksi Uluslararası Müsabakalara Ev Sahipliği Yapacak
 • Yeşilyurt Belediyesi Futbol Kursu, Kitap Okuma Etkinliğiyle Daha Cazip Hale Geldi
  Yeşilyurt Belediyesi Futbol Kursu, Kitap Okuma Etkinliğiyle Daha Cazip Hale Geldi
 • Yapımcı Öndeş, Yeni Malatyaspor’da Yönetime Aday
  Yapımcı Öndeş, Yeni Malatyaspor’da Yönetime Aday
 • Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımının Şampiyon Sporcularını Ağırladı
  Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımının Şampiyon Sporcularını Ağırladı
 • Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulübünün Şampiyon Kick-Bokscularını Makamında Ağırladı
  Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulübünün Şampiyon Kick-Bokscularını Makamında Ağırladı
 • Yeni Malatyaspor’a Moral Ziyareti
  Yeni Malatyaspor’a Moral Ziyareti
 • Büyükşehir Belediyespor Voleybol Ve Basketbolda Kazandı
  Büyükşehir Belediyespor Voleybol Ve Basketbolda Kazandı
Malatya Haberim
Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi
Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaklaşık 2...

Gezer, Resmi Adaylık Başvurusunu Yaptı
Gezer, Resmi Adaylık Başvurusunu Yaptı

31 Mart yerel seçimleri öncesi...

Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Dördüncü Birleşimi Yapıldı
Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Dördüncü Birleşimi Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı...

Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır
Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır

Cumhuriyet Halk Partisinin 31 Mart...

Gezer’den ‘Bindiğin Kadar Öde’ Projesi
Gezer’den ‘Bindiğin Kadar Öde’ Projesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye...

Sadıkoğlu’ndan Adaylık Açıklaması
Sadıkoğlu’ndan Adaylık Açıklaması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası...

Yeşilyurt’lu Kadınlar, Geleneksel Halı Dokumacılığını Yaşatıyorlar
Yeşilyurt’lu Kadınlar, Geleneksel Halı Dokumacılığını Yaşatıyorlar

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Kiltepe Mahallesinde...

Başkan Adayı Gezer Kışla Caddesi Esnafının Sorununu Dile Getirdi
Başkan Adayı Gezer Kışla Caddesi Esnafının Sorununu Dile Getirdi

Asrın felaketi sonrası yıkımın büyük...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Başkan Polat, ANESİAD’ın Konuğu Oldu
Başkan Polat, ANESİAD’ın Konuğu Oldu
Başkan Polat, ANESİAD'ın Konuğu...
14 Şubat 2016 16:00
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Başkan Polat, ANESİAD’ın Şubat Ayı “Kariyer Günleri”nin Konuğu Oldu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” Programının Şubat ayı konuğu oldu. Belediyenin çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgiler veren Başkan Polat, işadamları ve esnaflara bazı tavsiyelerde bulunurken, gelişmek ve büyümek için AR-GE’ ye daha fazla önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz ile Yönetim Kurulu üyeleri, sanayiciler, esnaflar ve Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Salih Günen tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ANESİAD’ın kurulma nedenleri, amaçları ve hedeflerine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı. (ANESİAD) Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, derneğin kurucuları arasında yer alan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın çok kısa dönem içinde başarılı hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Şube Başkanı Kocamaz,”İki yıllık dönem içerisinde esnaflarımızı, sanayicilerimizi ve işadamlarımızı ilgilendiren bir çok etkinlik düzenleyip bilgilendirme çalışmalarına önem verdik. Ahlaklı, dürüst, yalan söylemeyen,ticaretini en doğru şekilde yapan ve helal yoldan evine ekmek götürecek esnaf ve işadamları yetiştirmek ve bu ahlakı yerleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Derneğimizin kuruluş amacıda budur. Rabbim bu yolda hepimizi muvaffak etsin” dedi. Belediye Başkanı Polat’a davete icabet ettiği için teşekkür eden Şube Başkanı Kocamaz,”Belediye Başkanımız göreve geldiği günden itibaren çok faydalı, verimli hizmetler üretmiştir. Halkımızla sürekli iç içe olmuş ve aldığı görevi layıkıyla yerine getirmek için hiç durmadan çalışmaktadır. Sürekli çalışan ve boş durmayan bir başkanla karşı karşıyayız. Bize düşen onun yanında olmak ve onun hayırlı işlerinde destekçisi olmaktır” dedi.

BAŞKAN POLAT, “ÜMMETİN GÖZÜ KULAĞI BU TOPRAKLARDA VE BİZLERDE”

İşadamları ve sanayicilerle böylesine güzel bir toplantıda bir araya gelme fırsatı sunduğu için (ANESİAD) Malatya Şube Yönetimine teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Polat, hak ve adalet anlayışını yer yüzüne hakim kılmak için çok çalışmak durumunda olduklarına vurgu yaptı. Ümmetin gözü ve kulağının Anadolu topraklarında olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Her geçen gün sorumluluğumuz daha fazla artmaktadır, güç ve kuvvet kazanmamız lazım. Hizmet yolunda asla bir tembelliğe ve uyuşukluğa bir durgunluğa sebebiyet vermemeliyiz, bir adım ileriye atmak için daha uyanık, daha dikkatli davranarak çok çalışmamız lazım. Çünkü hak ve adalet davasını dünyanın her tarafına taşımamız gerekiyor. Ümmetin gözü kulağı bu topraklarda Anadolu’da yaşayan insanlarda ve bizlerdir. Malatya’da yaptığımız her hizmet, attığımız her adım, ümmetin tamamını ilgilendiriyor, bu duyguyla hareket ederek, her zaman ayık ve uyanık olarak mücadelemize devam etmeliyiz” dedi.

BAŞKAN POLAT KUDÜS İZLENİMLERİNİ PAYLAŞTI

Başkan Hacı Uğur Polat, Belediye çalışmaları ve geçen hafta içerisinde Filistin’e gerçekleştirdiği Kudüs ziyareti ile ilgili izlenimlerini paylaşarak, ANESİAD üyelerinin Filistin’i ziyaret etmeleri gerektiğini söyledi.

Filistinlilerin korkuyu öldürdüklerini ifade eden Başkan Polat, “Filistinli kardeşlerimiz, samimiyetleriyle, mücadeleleriyle ve sabırla yaşamlarını sürdürüyor. Onlar korkuyu öldürmüş, yapılan tüm baskılara, zulümlere yiğitçe karşı koyuyor. Onurlu duruşlarından taviz vermeden yaşamlarına devam ediyorlar” dedi.

“AR-GE’YE ÖNEM VERMELİYİZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetleri halkla ulaştırırken farklılık yaratma peşinde olduklarını belirten Başkan Polat, yapacak çok işleri olduğundan bahsederken, “Hizmet alanımız içinde yaşayan vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet götürmek için hiç durmadan çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatmaya, yetime, dula ve yolda kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz, cadde ve sokaklarımızın daha temiz olması, modern ve yaşam düzeyi yüksek bir ilçe oluşturmak için gayret sarf ediyoruz. İlçemizi öncelikle Bölgede sonra Türkiye’de örnek bir ilçe hüviyetine ulaştırmak için farklı projeler ve çalışmaları hayata geçirmek durumundayız. İki yıllık görev süremiz boyunca bu anlayışla çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak halka tepeden bakan, üst grupta gören bir anlayışa sahip değiliz. Türkiye’de şu anda 1.300 Belediye var, biz nerede bir farklı proje varsa, nerede bir güzellik varsa gider onu alırız, ilçemize uygun şekle getirerek, halkımızın hizmetine sunarız. Bir başkasının tecrübesini almak bizim açımızdan ayıp bir durum değildir. Hz. Muhammed ( SAV) hadisi şerifinde “İlim Çin’de olsa gidin alın” diye buyurmakta, biz bu anlayışa sahibiz. Bizim dinimiz ilim kapısını sürekli açık tutmaktadır, bizde bundan sonuna kadar faydalanacağız. İşadamlarımıza ve esnafa tavsiyem günlük hayatınızda ve iş hayatınızda bunu uygulayın” dedi.

İşadamlarının ve esnafların AR-GE’ ye açık olması gerektiğini önemle belirten Başkan Polat, “Ticaret hayatımda, günlük yaşantımda ve şimdiki görevimizde AR-GE’ ye önem veriyorum/veriyoruz, sizlerinde araştırma ve geliştirmeye daha fazla önem vermeniz gerekmektedir. İşimizi geliştirmek ve büyütmek araştırmak ve geliştirmekten geçmektedir. Sanayicimiz, işadamlarımızı ve esnafımızı işini ilerletmek ve sürekli geliştirmek için AR-GE bütçesini daha fazla arttırmalıdır. AR-GE çalışmalarınızı okuyarak, inceleyerek ve aynı zamanda geziler düzenleyerek geliştirebilirsiniz. Araştırma, geliştirme ve incelemeyi çocuklarımıza öğretmeliyiz, onları şimdiden geleceğe hazırlamalıyız” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi olarak araştırma, geliştirme ve incelemeye fazlaca yer verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “İlçemize daha kaliteli ve güzel hizmetler sunmak için bir çok belediyede incelemelerde bulunduk. İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Konya başta olmak üzere bir çok belediyenin yaptığı çalışmaları ve projeleri yerinde inceledik. Bu ziyaretlerin ardından edindiğimiz tecrübeleri kurucu iradesine sahip olduğumuz Yeşilyurt Belediyesinin çalışmalarına dahil ettik. Yer altı ve yer üstü çöp konteynırları, geri dönüşüm evleri ve bir çok projemizi bu ziyaretlerimizin ardından daha farklı bir hale getirerek halkımızın hizmetine sunduk” dedi.

Başkan Polat son olarak, Türkiye’nin genel sistemi açısından çok iş yapmadan sadece reklamla kendisini anlatan çok fazla belediye olduğunu ifade ederken ” Biz hizmetlerimizi kaliteli bir şekilde hayata geçirerek, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olma derdindeyiz” dedi.

İki saate yakın süren programın ardından (ANESİAD) Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, üzerinde Elhamdülillah yazılı tabloyu Başkan Polat’a hediye etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa