• Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulübünün Şampiyon Kick-Bokscularını Makamında Ağırladı
  Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulübünün Şampiyon Kick-Bokscularını Makamında Ağırladı
 • Yeni Malatyaspor’a Moral Ziyareti
  Yeni Malatyaspor’a Moral Ziyareti
 • Büyükşehir Belediyespor Voleybol Ve Basketbolda Kazandı
  Büyükşehir Belediyespor Voleybol Ve Basketbolda Kazandı
 • Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ve Futbol’da Kazandı
  Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ve Futbol’da Kazandı
 • Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Bant Bilardo Şampiyonası Başladı
  Yeşilyurt Belediyesi 1.Ödüllü 3 Bant Bilardo Şampiyonası Başladı
 • Su Sporları Etkinliği Programı Düzenlendi
  Su Sporları Etkinliği Programı Düzenlendi
 • Maski Birimler Arası Futbol Turnuvası Başladı
  Maski Birimler Arası Futbol Turnuvası Başladı
 • Yeni Malatyaspor’dan Gürkan’a Ziyaret
  Yeni Malatyaspor’dan Gürkan’a Ziyaret
 • Maski Birimler Arası Futbol Turnuvası Başlıyor
  Maski Birimler Arası Futbol Turnuvası Başlıyor
 • Öğrencilerimizin Güvenli Ortamda Spor Yapmaları Bizleri Mutlu Ediyor
  Öğrencilerimizin Güvenli Ortamda Spor Yapmaları Bizleri Mutlu Ediyor
Malatya Haberim
Büyükşehir Belediyesi Ana Caddeleri Temizliyor
Büyükşehir Belediyesi Ana Caddeleri Temizliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar...

Kore Gazimizin Vefatı Nedeniyle Askeri Tören Düzenlendi
Kore Gazimizin Vefatı Nedeniyle Askeri Tören Düzenlendi

Yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı bu...

Büyükşehir Kar Mesaisi Devam Ediyor
Büyükşehir Kar Mesaisi Devam Ediyor

Malatya merkez ve ilçelerde kapanan...

‘Gönülden Gönüle’ Gönül Tabağı Projesi
‘Gönülden Gönüle’ Gönül Tabağı Projesi

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal...

Büyükşehir Kar Mesaisine Devam Ediyor
Büyükşehir Kar Mesaisine Devam Ediyor

Malatya merkez ve ilçelerde kapanan...

Sadıkoğlu: 2023 Yılına Artan İhracatla Başladık
Sadıkoğlu: 2023 Yılına Artan İhracatla Başladık

2023 yılının ilk ihracat rakamı...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Yeşilyurt Belediyesi’nin Yarıyıl Tatil Hediyesi Olan ‘Hara Gezisi Ve Doğa Yürüyüşü’ Yoğun İlgi Gördü
Yeşilyurt Belediyesi’nin Yarıyıl Tatil Hediyesi Olan ‘Hara Gezisi Ve Doğa Yürüyüşü’ Yoğun İlgi Gördü
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Sultansuyu Tarım İşletmesinde düzenlenen ‘Yarı Yıl Tatil Hediyesi Hara Gezisi ve Doğa Yürüyüşü’ etkinliğine yoğun ilgi...
1 Şubat 2023 20:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Sultansuyu Tarım İşletmesinde düzenlenen ‘Yarı Yıl Tatil Hediyesi Hara Gezisi ve Doğa Yürüyüşü’ etkinliğine yoğun ilgi gösteren gençler ve çocuklar, unutulmaz anlar yaşadılar.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Döneminin yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerine ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesi bu kez de ‘Hara Gezisi ve Doğa Yürüyüşü’ düzenledi. 

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılıp, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğünün de destekleriyle gerçekleşen aktivitelere yoğun ilgi gösteren gençler ve çocuklar, keyifli olduğu kadar heyecanlı anlar yaşadılar. Etkinliklere aileleriyle birlikte katılarak Sultansuyu’nun temiz ve güzel ortamında bol bol oksijen depolayan çocuklar, özel alanlarda yetiştirilen atlara büyük ilgi gösterdiler. 

Katıldığı çok sayıda yarışmada şampiyonluğu bulunan Özgünhan isimli atın gösterisini dikkatlice takip eden çocuklar daha sonra kendileri için özel olarak ayarlanan alanda atlara binip unutulmaz anlar yaşadılar. Çalınan hareketli şarkılarla birlikte halaylar çekip gönüllerince eğlenen çocuklara ve diğer katılımcılara etkinlikler sonunda çay, kahve ve yemek ikramında bulunuldu.

Soğuk havaya rağmen renkli ve keyifli anların hâkim olduğu etkinliklerde çocukları yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Numan Özcan, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla çocuklarımıza yönelik yarı tatil hediyelerimize bugün bir yenisini daha ekledik. Malatya’nın tarihi yerlerinden olup, dünyaca atların yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesinde düzenlediğimiz ‘Hara Gezisi ve Doğa Yürüyüşü’ etkinliğimize çocuklarımızın ve ailelerinin gösterdiği yoğun ilgi bizleri mutlu etti. Çocukların ve gençlerin sosyal, kişisel, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sunan gençlik yatırımlarını her zaman ön plana alan bir belediye olarak bu tür doğa yürüyüşlerimiz ve aktivitelerimizle genç neslimizin sosyalleşmesine önem veriyoruz. Gençlik yatırımlarımızı Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Merkezimiz tarafından farklı ödüllere layık görülmesi bizleri hem gururlandırmakta hem de yeni hizmetler için teşvik etmektedir. İlçemizin dört bir tarafında hizmete sunduğumuz spor tesislerimizle, açtığımız sosyal ve sportif kurslarımızla ve bu tür aktivitelerimizle çocuklarımızın ve gençlerimizin hem bugünlerine hem de yarınlarına hizmet ediyoruz. Bugünde yine bir yarıyıl tatil hediyesinde gençlerimizle, çocuklarımızla bir aradayız. Havası ve iklimiyle kendisine has güzelliklere sahip Sultansuyu’nda düzenlediğimiz doğa yürüyüşümüzle birlikte adımlarımızı sağlıklı yaşam için attık. Beklentilerin üzerinde oluşan bir ilgi ve katılım altında gerçekleşen sağlıklı yaşam yürüyüşümüzün ardından çocuklarımızı dünyaca ünlü atlarımızla buluşturup farklı bir deneyim yaşamalarını sağladık. Çocuklarımızın atlara olan merakı ve sevgisi bizleri çok fazla mutlu etti. Yarıyıl tatilinde olan çocuklarımız oyunlar oynayıp kendi aralarında güzel vakit geçirdiler. Soğuk havaya aldırış etmeden gönüllerince eğlenip tatilin tadını çıkartan çocuklarımızın oluşturduğu bu güzel tablo her şeyden kıymetlidir. Bütün etkinliklerimizde olduğu gibi bugünkü bu programda da bizleri yalnız bırakmayan tüm çocuklarımıza ve aile fertlerine teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza güzel bir eğitim dönemi temenni ediyoruz. Bizleri ve çocuklarımızı güzel bir ortamda ağırlayan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğümüze ve çalışanlarına ise gösterdikleri misafirperverlik içinde Belediye Başkanımız adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Hareketli ve coşku dolu anların yaşandığı etkinlikte çocukları yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Esin Tanrıverdi ise, “Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze bu güzel ve faydalı etkinlikten dolayı öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Yarıyıl tatilinde olan çocuklarımızın zamanlarını faydalı ve güzel geçirmelerine destek olmak adına düzenlenen bu tür etkinlikleri sık sık düzenliyoruz. Bugün burada gerçekten çok güzel bir tablo oluştu. Doğa yürüyüşü, atların özel gösterileri ve diğer sosyal etkinliklere çok büyük rağbet gösteren çocuklarımızın yaşadıkları mutluluk her şeyden önemlidir. Çocukları her zaman ön plana alan, genç neslin en güzel şekilde yetişmesi için farklı alanlarda yatırımlar yapıp, toplumda farkındalık oluşturan hizmetler üretmeye özen gösteriyoruz.  Ailelerimizin de çocuklarını sportif ve sosyal etkinliklere katılmalarını teşvik etmeleri ve onlarla birlikte bu tür aktivitelerde yer almaları etkinliklerin daha renkli ve coşkulu geçmesini sağlıyor. Bütün ailelerden ricamız çocuklarımızı sosyal ve sportif etkinliklere mutlaka yönlendirelim, çocuklarımızın sosyal yönlerini mutlaka güçlendirelim. Çok güzel bir ortamın oluştuğu hara gezisi ve doğa yürüyüşünde emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa